בריאות וחברה
רשתות חברתיות
צוות רשתות חברתיות
פורטל "מוטק'ה"
"כמוני" רשת חברתית
טלה-רפואה ומחלות כרוניות
שיקום מרחוק
העצמת המטופל
המרכז הישראלי לחקר וקידום מדיניות בסוכרת ע"ש ד"ר פסח סגל
פרסומים מיוחדים
"כמוני", רשת חברתית העוסקת במחלות כרוניות גירסה להדפסה

 

בדור האחרון חל שינוי מהותי באינטראקציה עם החולים. עברנו מפטרנליזם לשיתוף החולים, כאשר בשנים האחרונות המגמה היא "העצמת החולים".בד בבד אנו עדים למהפכה תרבותית וטכנולוגית בה מערכות הבריאות מתמודדות עם אתגרים ומטרות ניהוליות ויטפוליות מורכבות, מודעות הולכת וגוברת של המטופל ומשפחתו לטיפול איכותי ומקצועי, המלווים בעליה בצרכים ובעלויות הטיפול. מציאות מורכבת זו מחייבת להיערך לתפיסת טיפול נוספת, כמו הרחבת השימוש במיחשוב, המהווה משאב חשוב וזמין בכלל ובמחלות כרוניות בפרט, הן למטופל והן לבני משפחתו. התקשורת האינטרנטית מאפשרת את השילוב ההכרחי והיעיל למתן מידע רפואי, חינוך לבריאות ומתן רשת תמיכה חברתית לחולים עם עניין משותף.

 

"כמוני" מאפשר למטפל ולבני משפחתו לקחת חלק בניהול המחלה יחד עם היכולת לאינטראקציה חברתית שעשויה לשפר את חייו ולאפשר לו ולמשפחתו בחירות מושכלות והתמודדות טובה יותר עם המחלה הכרונית באשר היא.

 

"כמוני" הוא מפגש חברתי וירטואלי של אנשים במצב בריאותי דומה ומשותף המאפשר להתייעץ, ללמוד מניסיון של אחרים ולשתף בחוויות. לצד המפגש החברתי, "כמוני" מאגד מומחים במרחק של "קליק" אחד. כלי הרשת מגוונים וכוללים בלוגים, קבוצות דיון, קבוצות תמיכה, פורומים, שליחת הודעות ועוד.

 

למי מיועד האתר?

  • לאנשים במצבים רפואיים כרוניים כמו כאב, סוכרת, הפרעות אכילה, השמנת יתר, חולי לב, חולי כליות, לחץ דם, ריאות, שבץ מוחי, נפגעי חוט שדרה וטרשת נפוצה.
  • לבני המשפחות, הגורמים המטפלים והקרובים וכל מי שמתעניין ויכול לתרום מהמידע או הניסיון הקיים ברשותו בתחומים אלו.

           

                                          

 

 

 

חזור