אפידמיולוגיה
סרטן וקרינה
מנהלת היחידה
צוות היחידה
מחקרים
פרסומים
ONCOR - חולים אונקולוגים בצל הקורונה
מרכז ידע בנושא קרינה בלתי מייננת
מחלות לב וכלי דם
בריאות האישה והילד
היבטים פסיכו-סוציאליים של בריאות
מרכז ידע בנושא קרינה בלתי מייננת והשפעותיה על בריאות הציבור גירסה להדפסה

מרכז הידע בנושא קרינה בלתי-מייננת (קב"מ) הוקם בתמיכת משרד המדע הטכנולוגיה והחלל, והמשרד להגנת הסביבה. בראש המרכז עומדת פרופ' סיגל סדצקי, מנהלת היחידה לאפידמיולוגיה של סרטן ושל קרינה, ולצידה מומחים מתחומי הבריאות, ההנדסה והמחקר הבסיסי.

 

ראשיתו של רעיון זה בהחלטת הממשלה (מס' 4738, מיום 16.3.2006), בה סוכם על הקמתו של מרכז ידע מחקרי-לאומי, אשר יאסוף מידע עדכני ואמין מהארץ ומרחבי העולם בתחום הקרינה הבלתי-מייננת והשפעתה על בריאות הציבור.

 

בהתאם לכך, הפיץ משרד המדע והטכנולוגיה קול קורא להקמת מרכז, שמטרתו עיבוד הידע הנצבר והעמדתו לרשות הציבור הרחב וכן לרשות הממשלה והכנסת וזאת, על מנת להמליץ בפני הגורמים הממשלתיים על אמצעים לצמצום הסיכון ולהכוונת הציבור לשימוש מושכל בטכנולוגיה המערבת קב"מ. המרכז ישמש גם את קהילת החוקרים (באקדמיה ובתעשייה) ויהווה עבורם את התשתית הייחודית הנדרשת למחקר בתחום זה.

 

מרכז הידע העמיד לרשות הציבור הרחב אתר אינטרנט, הכולל מאגר שאלות ותשובות והפניות למקורות מידע. אתר האינטרנט תנודע, הושק בתאריך 16.09.2014.

 

 

 

מרכז הידע מורכב משתי יחידות: היחידה למידע שתעסוק בסיכום מובנה ועדכני של הנתונים המדעיים בנושא השפעות קרינה זו על בריאות האדם; סיכום ההמלצות, החקיקה וקביעת מדיניות הבריאות; וכן סיכום מקורות החשיפה והערכת מינון החשיפה.

בהמשך, יידרש המרכז גם להקמת היחידה למחקרים בסיסיים, אפידמיולוגיים ולהערכת סיכונים המשלימים את המידע שנמצא.

 

קישורים נוספים

הודעת משרד המדע על הקמת מרכז הידע

 

כתבה בעיתון nrg  

 

 

חזור